rejestracja w fit.plrejestracja
crosscore zumba fitness taniec poradnia dietetyczna super Pani twardziel sex i przemoc drabina jakuba fitness projektowanie stron internetowych

Rock and Roll

Rock and Roll jest tańcem nieujarzmionym i szalonym. Gdy pojawił się w połowie lat 50 w USA, tak jak muzyka wywołał oburzenie wśród dorosłych, a przypadł do gusty im dzieciom. Rock and Roll to taniec wyzwolony i dziki, odrzucający konwenanse i tradycyjne układy taneczne.

Potem wybuchła Rock and Rollowa moda wśród młodzieży a starsze pokolenie uznało tą muzykę za diabelską i zachęcająca do grzechu. Nie puszczano jej w radiu. Nie pojawiała się na szkolnych potańcówkach. Kołysanie biodrami, podrzucanie partnerki, owijanie jej wokół tułowia uznano za niezgodne z panującymi obyczajami.

"Taniec czarnej mniejszości" - tak o Rock and Rollu mówili przedstawiciele białej klasy średniej, nie kryjąc gniewu i oburzenia. Nie mieli jednak szans. Ten szalony taniec, który obfituje w ciekawe kroki oraz masę figur akrobatycznych przetrwał i stał się jednym z największych szaleństw, które dzisiaj odradza się na nowo.

tagi: rock and roll, taniec, tańce amerykańskie, taniec, tańce popularne
Skomentuj ten artykuł Wszystkie komentarze Zobacz inne dyskusje


Anonimowy |
POZOSTAŁE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU:
Tango argentyńskie
Tango argentyńskie
Reggaetón
Reggaetón
Slow-fox
Slow-fox
Kizomba
Kizomba
Charleston
Charleston
Bachata
Bachata
Calypso
Calypso
Salsa
Salsa
Twist
Twist
Mambo
Mambo